Przejdź do treści

Panele ścienne 3d kontra cegła dekoracyjna

panele ścienne 3d

Każdorazowy remont lub aranżacja nowego mieszkania stawia nas przed dokonanie pewnych wyborów ? najczęściej trudnych. Mieszkanie bądź co bądź na być azylem, w którym będziemy czuć się komfortowo, swobodnie i przyjemnie. Nic dziwnego, że zależy nam na uzyskanie jak najlepszego efektu.

Panele ścienne 3d są do wszystkich wnętrz

panele ścienne 3dDodatkowo część z nas odczuwa raz na jakiś czas potrzebę konkretnych zmian i spodziewa się naprawdę dużej metamorfozy. Zatem podczas remontu rozważamy różne produkty, materiały, wzory i kolory. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie poznać specyfikę rozwiązań, na które mamy zamiar się zdecydować. Ostatnio materiałem często stosowanym przez dekoratorów (i nie tylko) są panele dekoracyjne. Odkąd tylko pojawiły się na rynku zyskały już szerokie grono zwolenników. Ich popularność wprowadza się przede wszystkim do pomysłowości i szerokiego zastosowania. Pasują one bowiem do każdego pomieszczenia, dzięki mnogości wzorów i możliwości wielokrotnego malowania ich. Dodatkowo umożliwiają optyczną zmianę proporcji wnętrza, co jest istotne w zbyt małych, dużych, niskich lub wysokich mieszkaniach. Panele ścienne 3D można stosować we wszystkich wnętrzach, z wyjątkiem kuchni i łazienki, ponieważ pasuje tam zbyt wysoka wilgoć. Dodatkowo możemy mieć trudność z montażem ich na powierzchniach nierównych, jednak na tych prostych jest to naprawdę łatwe. Panele 3d gipsowe nie należą do najtańszych rozwiązań, co jednak nie stanowi przeszkody dla ich zwolenników. Panele dekoracyjne sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, ze względu na mnogość dostępnych wzorów w zwierzęta, rośliny i postaci z bajek. Warto wtedy pomalować je farbą zmywalną, na wypadek zabrudzeń od kredek czy farbek. Innym ciekawym i nieco popularniejszym w mieszkaniach materiałem jest cegła dekoracyjna. Decydujemy się na nią przede wszystkim ze względu na wyjątkowe wartości estetyczne i możliwość nadania wnętrzu konkretnego charakteru. Często spotykana jest we wnętrzach industrialnych i rustykalnych oraz w towarzystwie drewna, metalu czy innych dekoracji. Dużą popularnością cieszy się imitacja białej cegły, ponieważ pasuje w zasadzie do wszystkiego i zdecydowanie nadaje wnętrzu charakteru. Dodatkowo biel dominuje we współczesnych aranżacjach, co dodatkowo przemawia na jej korzyść.

Trudno jednoznacznie określić, czy lepiej zdecydować się na panele dekoracyjne czy na cegłę dekoracyjną. Jedno i drugie rozwiązanie wydaje się być bardzo ciekawe, więc wybór zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać i budżetu, ponieważ mimo wszystko imitacja białej cegły, jak i każdej innej jest nieco tańszą opcją.