Przejdź do treści

Panele winylowe do biura

panel winylowy na klik

Materiały budowlane służące do wykończenia biura zawsze różnią się od tych, które używane są w domach. We własnym lokum trzeba się kierować tylko swoi gustem. Nie trzeba się zastanawiać co klienci pomyślą o tych rozwiązaniach aranżacyjnych. Również wytrzymałość materiałów powinna być wyższa. W domu jest maksymalnie kilka osób, a do biura dziennie może przychodzić nawet kilkadziesiąt. To sprawia, że trzeba dobrze się namyślić nad wyborem materiałów, by uniknąć błędów.

Panele łatwe w montażu

panel winylowy na klikJeśli chodzi o ściany to wybór jest prosty. Najlepiej jest je pomalować farbą odporną na ścieranie. Wtedy łatwo jest odświeżyć kolor lub zmienić go (wystarczy nałożyć drugą warstwę farby), nie trzeba się martwić skuwaniem kafli lub też zrywaniem tapet. Co jednak z podłogami? Z paneli szybko może zniknąć wierzchnia warstwa lakieru, łatwo też o zarysowania. Znowu granit czy marmur są zbyt drogie. Kafle nie wyglądają estetycznie, a nowoczesne rozwiązania w rodzaju betonu szlifowanego są zbyt oryginalne do większości biur. Z drugiej strony wykładzina wymaga prania i odkurzania, a podłogę wystarczy zamieść i zmyć. Dlatego też warto jest zainwestować w podłogi winylowe. Taka podłoga jest odporna na intensywne użytkowanie. Nie ściera się, ani nie rysuje. Przede wszystkim jednak nie będzie się odkształcała, nawet pod wpływem wody. Winyl nie gnije, nie butwieje, czy nie pęka. Jest zatem łatwiejszy w utrzymaniu niż na przykład drewno.

panel winylowy na klikKolejną zaletą takich paneli jest łatwość ich czyszczenia. Mają gładką powierzchnię, nie są porowate, nie chłoną wilgoci. Można je zamiatać i zmywać jak podłogę drewnianą czy kamienną. Wystarczy odrobina wody z uniwersalnym płynem czyszczącym, nie trzeba kupować specjalnych preparatów konserwujących. Wiadomo, że biuro trzeba często sprzątać, zatem jest to bardzo ważna kwestia, by wybrać podłogi nie sprawiające problemu podczas mycia. Ponadto, panel winylowy na klik jest łatwy w montażu i obróbce. Panele można szybko dociąć na miejscu, są elastyczne, więc łatwo się je kładzie nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak rogi pomieszczenia. Nie trzeba też pod nie montować wyciszających podkładów, ponieważ panele winylowe nie skrzypią. To kolejna oszczędność pieniędzy.

Podsumowując, panele winylowe mają niemalże same zalety. W biurze sprawdzą się znakomicie. Nie sprawiają kłopotów podczas czyszczenia, łatwo się je montuje, a do tego są odporne na uszkodzenia. Można je też łączyć z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ dobrze przewodzą ciepło. Panele winylowe to dobry zakup do biura.