Przejdź do treści

Plac zabaw ? różne produkty

Plac zabaw to idealne miejsce dla każdego dziecka. Na licznych przyrządach maluchy mogą nie tylko się wspaniale bawić, ale także rozwijać swoją sprawność fizyczną. Bez względu na to, czy jest to plac zabaw na prywatnej działce, przy przedszkolu, czy plac ogólnodostępny np. w parku to powinien on posiadać różnorodne przyrządy, które sprawią, że każde dziecko będzie zadowolone z zabawy.

Co powinno znaleźć się na placu zabaw?

plac zabawNa pewno duże drewniane place zabaw to doskonałe rozwiązanie. Im większy plac tym więcej dzieci może się na nim bawić jednocześnie i jest też więcej miejsca na różnorakie sprzęty. Bez wątpienia nie może na placu zabaw zabraknąć huśtawek. To jedna z tych rzeczy, którą lubią nie tylko dzieci w każdym wieku, ale nawet dorośli. Huśtawki mogą być dopasowane do wielkości dziecka. Są takie typu krzesełka, zamykane, do których można wsadzić malucha. Również huśtawka typu orle gniazdo (siatka rozwieszona na okręgu) jest dobra dla mniejszych dzieci. Dla większych przeznaczone są standardowe ,,otwarte? huśtawki, czyli poprzeczne belki zawieszone na dwóch linach. Popularne na placach zabaw są także zjeżdżalnie, często połączone także z innymi elementami, takimi jak domki, czy ścianki wspinaczkowe. Dzięki temu mamy produkt 3 w 1, który nie zajmuje dużo miejsca, a dostarcza dużej ilości frajdy dla maluszków. Jednocześnie z takiego sprzętu może korzystać większa ilość dzieci.

plac zabawDomek często pełni funkcję ,,bazy? w licznych zabawach, a ścianka wspomaga kondycję fizyczną. Na pewno duże drewniane place zabaw muszą posiadać także bujawki, zwane także równoważniami. Składają się one z dwóch siedzisk ustawionych naprzeciwko siebie. Kiedy jedno dziecko idzie do góry to drugie idzie w dół. To także dobra zabawa dla rodziców z dziećmi. Coraz więcej można zobaczyć placów zabaw, które poza standardowym wyposażeniem posiadają także inne sprzęty. Są nawet place nastawione na sprawność dzieci, a nieco mniej na zabawę. Tam znajdą się drabinki, linowe ścianki, czy inne. Z ich pomoca dzieciaki mogą rozwijać swoją sprawność fizyczną, wzmacniać kondycję i siłę mięśni potrzebną do prawidłowego rozwoju. Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście takie place zabaw z drewna, które łączą sobie sport z rozrywką, czyli dwa w jednym.

Wtedy łatwiej będzie zachęcić dzieciaki do pójścia na taki plac, a dorośli także będą zadowoleni, że ich dziecko ma zalecaną dawkę ruchu i ćwiczeń. Warto jest dbać o obecność placów zabaw przy domach, przedszkolach i w przestrzeni miejskiej. To działanie które przyniesie wiele korzyści dla najmłodszych.