Przejdź do treści

Pokój nastolatka – jakie modne meble wybrać?

  • przez
Sypialnia nastolatki

Okres dojrzewania swoich dzieci to emocjonujący czas dla rodziców. Dzieci bowiem wówczas buntują się, nie chcą słuchać, robią wszystko po swojemu, co może wiązać się z pojawieniem się nieciekawych zachowań, mogących przynosić złe lub niebezpieczne skutki. Bycie nastolatkiem wiąże się z eksperymentowaniem oraz z tworzeniem własnego stylu i osobowości. Bardzo wielu młodych ludzi próbuje ekspresyjnie wyrażać siebie, między innymi poprzez ubiór, ale też poprzez wygląd swojego najbliższego otoczenia, na przykład pokoju.

Modne meble wybierane przez nastolatków

Sypialnia nastolatkiNie powinno nas zdziwić, kiedy nasza dorastająca córka przyjdzie nagle do nas i powie, że nie chce już mieszkać w swoim pokoju z pastelowymi ścianami tylko chce je przemalować na… czarno! Lub na inny dość ekstrawagancki kolor jak na ściany. Nie oznacza to, że mamy uciekać z krzykiem. Z pewnością po rozmowie dojdziemy do konsensusu i uda nam się zaprojektować pokój nastolatka tak, aby spełniał on wszystkie jego wymagania. Oprócz koloru ścian istotne będą meble. Na szczęście modne meble młodzieżowe z łódzkiego wpasowują się w gust większości młodych ludzi, a przy tym są niedrogie, dlatego nie przerażają rodziców. Są to meble wykonywane najczęściej z drewna lub sklejki z zewnętrzną warstwą z litego drewna, malowane na różne kolory. Komody często są utrzymane w jasnej barwie – na przykład w bieli, natomiast jedna szuflada ma kolor kontrastowy, na przykład seledynowy, co daje ciekawą aranżację. Takie rozwiązanie jest często wybierane przez młodych ludzi.

Pokój dziewczęcyJeżeli chodzi o łóżka, dobrze sprawdzają się tapczany z dużą skrzynią na pościel, a także łóżka piętrowe – z tym że miejsce do spania jest jedynie u góry, natomiast przestrzeń poniżej, którą normalnie zajmuje drugie łóżko, wykorzystano do stworzenia strefy do nauki – znalazło się tam małe, ale komfortowe w użytkowaniu biurko oraz wygodne krzesło. Jeśli nasza dorastająca latorośl lubi czytać książki, w pomieszczeniu nie powinno zabraknąć dużego regału, który pomieści wszystkie posiadane przez nią pozycje. Półki mogą być też wykorzystywane do przechowywania innych rzeczy, jak i można na nich prezentować wybrane elementy dekoracyjne.

W ofertach łódzkich producentów mebli młodzieżowych znajdziemy też stoliki pod telewizor, jednakże czy jest to wybór konieczny? Obecnie młodzież coraz rzadziej ogląda telewizję na rzecz korzystania z internetu, dlatego własny telewizor w pokoju nastolatka wydaje się zbędnym wydatkiem, którego możemy uniknąć bez większego kłopotu. Wystarczy zapewnić dziecku dostęp do komputera z internetem.