Przejdź do treści

Pompy ciepła i studnie ? co je łączy?

pompy ciepła

Jeśli zastanowimy się nad tym co łączy pompy ciepła i studnie głębinowe to może się nam początkowo wydawać, ze nie mają one nic ze sobą wspólnego. Jednak mylilibyśmy się w tym zakresie.

Małopolskie pompy ciepła dobrze zabezpieczone

pompy ciepłaOtóż są takie pompy ciepła, które montuje się w gruncie, a nie a naszym domu czy garażu. Zastanówmy się zatem co łączy ze sobą studnie i pompy. Na pewno obie są montowane w gruncie, i to nie całkiem przy domu, żeby nie zaburzać jego konstrukcji i nie naruszyć przypadkiem fundamentów, jednak nie też zbyt daleko, żeby nie było problemów w podłączeniami i rurami. Dodatkowo obie też rzeczy wymagają dobrej izolacji. Trzeba wszystko to wszystko tak zamontować, żeby wilgoć się tam nie wdała, jak również, żeby się ,,budowla? nie obsunęła. Inaczej mogłoby to być dla nas bardzo kłopotliwe. Dodatkowo, jeśli chodzi o studnie głębinowe to taka konstrukcja powinna być bardzo szczelna, żeby woda nie przesiąkała dookoła a jedynie przemieszczała się właściwymi rurami do naszego domu. Pompy ciepła małopolska również powinny być zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, szczególnie wilgoci. Jak wiadomo pompy ciepła są wykonane z metalu, a metal nie lubi wody, ponieważ może przez to korodować. Zabezpieczenie go przed tym jest zatem konieczne i niezbędne. Również pamiętamy o tym, ze odwierty zarówno pod pompy ciepła jak i pod studnie głębinowe mogą być wykonywane przez takie same firmy.

Posiadają one odpowiednie do tego celu sprzętu ciężkie, więc z łatwością wykonają wykopy pod oba urządzenia. Zatem przy okazji jednej zapłaty możemy wykonać dwie prace i zyskać przy tym na czasie i środkach finansowych.