Przejdź do treści

Pompy ciepła w moim domu

Pompy ciepła

Zawsze zdawałem sobie sprawę z tego jak ważną decyzją jest budowa domu. Nie jest to bowiem coś, co będziemy posiadać przez kilka miesięcy czy nawet lat. Bardzo prawdopodobne jest, że nawet taki domek jednorodzinny, przeżyje nas i będzie służył naszym dzieciom.

Co warto wiedzieć o pompach ciepła?

Pompy ciepłaWarto więc zadbać o to, aby był on wykonany jak najlepiej. Wiedziałem o tym dlatego, że sam odziedziczyłem taki domek jednorodzinny po moich dziadkach. Pomimo swojej leciwości był on w nienagannym stanie i można było w nim spokojnie mieszkać. Zdecydowałem jednak, że jeśli zaoszczędziłem na samej budowie domu, to zrobię w nim kapitalny remont i przystosuje go do bardziej ekologicznego funkcjonowania. Jedynym jego problemem było bowiem to, że wymagał dużych nakładów na utrzymanie. Szczególnie jeżeli chodzi o ogrzewanie to pochłaniało to spore środki. Zadbałem więc o to aby został on dodatkowo wyizolowany termiczne, oraz zmieniłem sposób zaopatrywania go w ciepło. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to zamontowałem ogrzewanie podłogowe, które moim zdaniem jest o wiele bardziej efektywne niż to normalne. Jednak zrobiłem to i tak zmyślą aby później zakupić geotermalne pompy ciepła. Wiedziałem bowiem, że tylko w taki sposób, koszty ogrzewanie naprawdę spadną. Nie martwiłem się jednak wszystkimi kosztami, ponieważ pompy ciepła dofinansowanie w łódzkim, gdzie znajdował się ten dom. Całość więc wyszła mnie więc i tak zdecydowanie taniej niż budowa nowego domu od zera. Teraz jednak chciałbym, aby wytrzymał on następne kilkadziesiąt lat.

Myślę, że po tych remontach, które przeszedł nie będzie to ciężkie zadanie i spokojnie moje dzieci, jeszcze tutaj pomieszkają. Moja inwestycja więc nie pójdzie na marne.