Przejdź do treści

Popularne usługi – pracownia rzeźbiarska

pracownia rzeźbiarska

Chociaż zakłady stolarskie zostały w większości zastąpione przez fabryki mebli, więc kojarzą nam się raczej z przestarzałą profesją to nadal świadczą one całkiem szeroki zakres usług. Dzięki nowoczesnej technologi i doświadczeniu znamy doskonałe metody impregnacji i jesteśmy w stanie nadać drewnu całkiem nowe funkcje.

Co robi pracownia rzeźbiarska?

pracownia rzeźbiarskaTo zaś, że w salonach meblowych zdecydowana większość artykułów została wykonana z płyty wiórowej, a nie litego drewna, nie oznacza jeszcze, że w dzisiejszych czasach brakuje entuzjastów tego surowca. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że obecnie znajduje ona znacznie więcej zastosować niż niegdyś. Spora część pracy, jaką wykonuje pracownia rzeźbiarska z Warszawy to wykonywanie wolnostojących rzeźb na potrzeby klientów indywidualnych i firm. Z drugiej strony jednak niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się stolarstwo użytkowe. Poza tym nie każdy stolarz musi być rzeźbiarzem, a rzeźba w drewnie (mimo, że jest to surowiec wyjątkowo podatny na proces obróbki) nie należy do najprostszych. W Polsce naturalne drewno ma rzesze swoich zwolenników w Warszawie i oczywiście w górach. Jak wiadomo w kulturze góralskiej drewno jest bardzo mocno zakorzenione i jego wykorzystywanie należy wręcz traktować jako część tradycji i tamtejszej obyczajowości.

Z kolei w Warszawie usługi stolarskie bardzo często nie są nastawione na tradycję i powrót do korzeni, a nowoczesny design. Bo choć drewno kojarzy nam się z materiałem klasycznym, to dzięki szerokim możliwościom w nadawaniu wzorów i kształtów powstają z niego doskonałe, bardzo designerskie i nowoczesne meble. Takie produkty jak krzesła czy stoły drewniane na zamówienie są dodatkowo niepowtarzalne i wykonane dla konkretnego klienta. Wiele osób bardzo docenia to, że nikt inny oprócz nich nie ma danego egzemplarzu w swoim posiadaniu. Oprócz rozmaitych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak całe sypialnie, blaty kuchenne drewniane i całe kuchnie czy salony usługi stolarskie mogą opiewać też na meble ogrodowe. Tutaj także asortyment jest bardzo zróżnicowany, ponieważ znajdziemy wśród niego ławy, stoły, huśtawki, rozmaite ozdoby i inne. Wyglądają one niezwykle efektownie, są trwałe i świetnie komponują się z roślinnością ogrodową. Zdarza się, że pracownia rzeźbiarska zajmuje się też postarzaniem drewna, co jest w tej chwili bardzo modne.

Tak zaaranżowane drewno doskonale wpisuje się styl rustykalny lub loftowy i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom niebanalnych rozwiązań. Dowodzi to jak rozległe są usługi stolarskie oraz jak wymagającym zawodem jest stolarz.