Przejdź do treści

Profesjonalna pomoc w urządzaniu wnętrz

spray deco color

Urządzanie wnętrz może sprawić problem nawet tym osobom, które wiedzą, co lubią, czego potrzebują i jakie mają wymagania w stosunku do konkretnego pomieszczenia: jego wystroju, funkcjonalności, ergonomii i tak dalej.

Architekt i wiele pomysłów

architekt wnętrzJeśli ktoś nie posiada spójnej wizji, to urządzenie jakiegokolwiek miejsca może okazać się bardzo trudne, a ilość możliwości – przytłaczająca. Dlatego właśnie warto zainteresować się profesjonalną pomocą w tworzeniu wnętrz. Z roku na rok usługi projektantów i architektów wnętrz stają się coraz bardziej popularne. Z ich usług korzysta się przy projektowaniu nie tylko tak zwanych trudnych wnętrz, jak kuchnie, łazienki czy pomieszczenia niewymiarowe, ale także przy większych remontach czy przy urządzaniu nowego mieszkania od zera. Architekt z paru krótkich i mało szczegółowych zdań, streszczających wymagania, może stworzyć interesujący i niebanalny projekt, który bardzo pozytywnie zaskoczy osobę, która go zamówiła. Większość z nas nie szuka architekta wnętrz, gdy ma zaplanowane wszelkie detale; zwykle jest to określenie z rodzaju „żeby było ciepło i przytulnie”, „w stylu prowansalskim, ale łatwe do sprzątania” czy „coś podobnego do aranżacji w katalogu”. Architekt oczywiście zada jeszcze dziesiątki pytań, pokaże wstępne projekty, wzory, styl i tak dalej. Jego projekt może okazać się bardzo zaskakujący w pozytywnym sensie.

architekt wnętrzNie ma co ukrywać, że kreatywny architekt wnętrz z Katowic, Warszawy czy innego miasta ma doświadczenie w tym, co robi, głowę pełną pomysłów, a także widział wiele projektów, jeździ na targi i wystawy oraz ma kontakt z osobami, które wykonują różne rzeczy na zamówienie. Dzięki temu ma on o wiele więcej możliwości niż przeciętny Kowalski w zakresie stworzenia ciekawej, funkcjonalnej przestrzeni, która spełni wszelkie wymagania jego klienta. Czasem nawet proste pomysły, jak wyburzenie ściany czy jej przesunięcie, użycie sztuczek optycznie powiększających pomieszczenie oraz liczne drobne ułatwienia w codziennym życiu sprawiają, iż wnętrze zyska zupełnie nowy wymiar i funkcjonalność, której mu wcześniej brakło. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, usługi architekta wnętrz wcale nie są drogie. Owszem, mogą się czasem takie wydawać, jeśli jednak podliczy się wszelkie zyski, można to potraktować jako znakomitą inwestycję.

Klientów architektów omija bowiem konieczność przeglądania licznych katalogów i ofert sklepów budowlanych, meblowych i z dekoracji. Nie muszą też zastanawiać się nad szczegółami realizacji i przebiegiem remontu, ponieważ architekt może zająć się tym za nich