Przejdź do treści

Profesjonalne malowanie detali farbami proszkowymi

lakiernia proszkowa

Wykonywanie powłok lakierniczych na częściach samochodowych jest bardzo skomplikowanym i złożonym procesem. Są to bardzo specyficzne elementy, ponieważ blacha, z której są wykonane jest dość cienka, a powłoka musi posiadać walory estetyczne. Wśród wszystkich rodzajów farb, w takim przypadku najlepiej sprawdzają się te proszkowe, utwardzane w specjalnych piecach polimeryzacyjnych.

Lakiernia dla klientów prywatnych

lakiernia proszkowaW ten sposób możemy uzyskać bardzo cienkie, matowe lub połyskujące, warstwy dekoracyjne. Chcąc odnowić karoserię swojego samochodu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnych przedsiębiorstw. Właściwie każda lakiernia proszkowa w Grudziądzu realizuje prywatne zlecenia. Poddawać procesowi lakierowania proszkowego można tylko te elementy, które nie są zbyt skorodowane. Natomiast wszystkie występujące powierzchniowo ogniska utleniania metalu muszą być usunięte. Podobnie jak stara farba lub inne powstałe zanieczyszczenia. Wszystkie zarysowania również muszą być wygładzone. Ze względu na wymaganą dużą precyzję podczas szlifowania i czyszczenia elementów, bardzo często jest tak, że sał proces przygotowania segmentu trwa kilka dni. Kiedy skorygujemy już wszystkie elementy do malowania, podwieszamy je na specjalnych hakach, a prowadnice powoli i równo przesuwają je do wnętrza szczelnej komory.

lakiernia proszkowaSpecjalne czujniki zamontowane przy wjeździe mają za zadanie przeanalizować wielkość elementu. Na podstawie tych danych, komputer uruchamia odpowiednią ilość pistoletów lakierniczych, które pompują proszek. W tym procesie wykorzystuje się zjawisko kinetyczne – naelektryzowane cząstki osadzają się równomiernie na uziemionym stalowym elemencie. Kiedy ten etap się zakończy, całość trafia do specjalnych pieców, w których powłoka jest utwardzana. Maksymalna temperatura, która panuje w tym urządzeniu to 200 stopni Celsjusza. Zamiana proszku w twardą i szczelną warstwę zachodzi dzięki zjawisku polimeryzacji. Stworzenie idealnego, ciepłego środowiska sprawia, że cząsteczki proszku zaczynają wchodzić ze sobą w wzajemną reakcję. W ten sposób powstaje gęsta farba, która otula nasz element. Tak polakierowane elementy karoserii muszą zostać wystudzone.

Jeżeli cały proces przebiegnie zgodnie z zasadami, to zaraz po tym, jak detale będą miały temperaturę otoczenia możemy ponownie zamontować je w aucie. Efekt takiej usługi z pewnością nas zadowoli, ponieważ powłoka będzie niezwykle gładka i estetyczna. Duża odporność na uszkodzenia oraz zmienne warunki atmosferyczne sprawi, że będziemy cieszyć się pięknym lakierem przez bardzo długi czas.