Przejdź do treści

Profesjonalny transport kruszywa budowlanego

transport kruszywa

Polska jest dalej krajem rozwijającym się co jest dość obserwowalne w wielu miastach znajdujących się na jej terytorium. Można przede wszystkim dopatrzeć się wielu nowo powstających budynków. Są to konstrukcje zarówno przemysłowe, usługowe, jak i po prostu mieszkalne.

Transport kruszywa na budowę

transport kruszywaNiezależnie od przeznaczenia tych konstrukcji, budownictwo jest branżą niesamowicie prężnie działającą. Pochłania ono ogromne ilości materiałów, które muszą być stale dostarczane, tak aby budynki mogły być dalej wznoszone. Transport kruszywa budowlanego jest jednym z najważniejszych elementów podczas całego procesu. Jest to materiał wykorzystywany praktycznie wszędzie i wykonuje się z niego wiele elementów konstrukcyjnych. Może być on transportowany do fabryk lub bezpośrednio na miejsce budowy, gdzie będzie stosowany. Kruszywo budowlane może służyć jako surowy budulec z którego wykonuje się wiele elementów. W takiej sytuacji dostarczane jest ono bezpośrednio na miejsce budowy, gdzie jest odpowiednio rozładowywane. Najczęściej dowozi się je na miejsce konstrukcji dróg, czy też większych obszarów publicznych takich jak place czy parki. Do tego celu stosuje się odpowiednie wywrotki posiadające hydrauliczny mechanizm umożliwiający skuteczny rozładunek takiego pojazdu.

transport kruszywaKruszywo stosuje się jako warstwę utwardzającą i stabilizującą pod drogami jezdnymi. Dlatego też wywrotka najczęściej musi wysypywać je jadąc, tak aby rozprowadzić materiał po określonym obszarze przeznaczonym do budowy drogi. Znacznie ułatwia to późniejsze prace z jego wykorzystaniem, dlatego też korzysta się z usług firm posiadających specjalistyczny sprzęt transportowy. Oczywiście oprócz rozładunku ważny jest także sam sposób w jaki transportuje się materiał. Przede wszystkim wywrotki powinny posiadać właściwą ładowność umożliwiająca przewożenie sporych porcji materiału. Do tego celu muszą one posiadać głęboką naczepę z odpowiednią, uchylną klapą umożliwiająca wysypywanie kruszywa. Podczas jego transportu konieczne jest jego zakrycie od góry, tak aby nie wysypywało się na drogę. Do tego celu wykorzystuje się różnego rodzaju plandeki, czy też specjalne naczepy z zamknięciem. Niektóre z nich posiadają klapy instalowane pod specjalnym kątem,a to umożliwia bardziej kontrolowany wysyp.

Przydaje się to podczas dostarczania kruszywa bezpośrednio do fabryk, gdzie wykonuje się z niego inne materiały konstrukcyjne takie jak chociażby beton. Wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się transportem kruszywa umożliwia jego przewożenie w sposób bezpieczny i przy niskiej cenie, dlatego też to rozwiązanie staje się coraz to bardziej popularne.