Przejdź do treści

Co przewieziemy za pomocą transportu HDS?

transport hds

Transport jest nieodłącznym elementem każdej gałęzi przemysłu. W związku z tym na rynku funkcjonuje wiele firm oferujące usługi transportowe. W zależności od wielkości i wagi przewożonego ładunku należy dobrać odpowiedni środek transportu.

Transport hds i kontenery na gruz

transport hds Pojazdy typu HDS służą głównie do przewozu ładunków wielkogabarytowych, dlatego będą miały zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości załadunku przy użyciu ludzkich rąk. Szczególnie chętnie z tego typu usług korzystają firmy budowlane. Z racji, że wiele maszyn budowlanych nie może poruszać się po drogach, konieczne jest znalezienie środka transportu do ich przewozu na plac budowy. Pojazdy ciężarowe z ramieniem hydraulicznym, bez problemu poradzą sobie z załadunkiem koparek, ładowarek, minidźwigów, a dzięki wykorzystaniu samochodów ciężarowych jako nadwozia, pozwala na przewóz ciężkiego załadunku. na potrzeby budownictwa najczęściej transport hds stosuje się do przewozu kontenerów na gruz. Za pomocą hydraulicznych dźwigów samochodowych możliwe jest przetransportowanie kontenerów na gruz czy też kontenerów biurowych z lub na plac budowy, a także elementów budowlanych jak np. betonowe kręgi do studni i szamb czy rury i elementy instalacji wodnych, niecki basenowe i inne tego typu materiały.

transport hds Ciężarowe pojazdy hydrauliczne znalazły również zastosowanie w załadunku, rozładunku oraz przewozie kontenerów morskich. Tego typu transport wykorzystywany jest także przez zakłady przemysłowe. Za jego pomocą możliwy jest przewóz nowych wózków widłowych oraz maszyn przemysłowych, bądź takich które wymagają serwisu. Duży udźwig oraz automatyczne ramie hydrauliczne pojazdów HDS przydatne są także i w rolnictwie do transportu maszyn rolniczych, które znacząco spowalniają ruch drogowy ze względu na co nie mogą poruszać się po niektórych jezdniach. Natomiast hydrauliczne dźwigi ciężarowe nie mają aż tak wysokich ograniczeń prędkości dzięki czemu mogą przewieźć ciągniki, wozy paszowe, traktory i inne maszyny wykorzystywane w rolnictwie na trasach długodystansowych. Z tego środka transportu korzysta się również i w przemyśle drzewnym, aby dostarczyć wycięte z lasów drewno do tartaków, gdzie zostanie ono poddane obróbce. Jak więc widać transport HDS ma bardzo szerokie zastosowanie.

Za jego pomocą bezproblemowo można przetransportować wielkogabarytowe ładunki na potrzeby każdej gałęzi przemysłu. Pojazdy dźwigowe hydrauliczne mogą sięgać udźwigu nawet do 16 ton zaś jego ramię wysuwać się może na odległość 12 metrów co daje ogromne możliwości transportowe.