Przejdź do treści

Przykłady ozdób i akcesoriów okiennych – żaluzje

żaluzje

Okna pełnią bardzo ważną rolę w całej konstrukcji domu. Wpuszczają promienie słoneczne, wentylują pomieszczenie i bez wątpienia stanowią także ozdobę wnętrza. Im miększe przeszklenie tym lepsze, co obrazują współczesne trendy.

Tanie żaluzje dostępne w sprzedaży

żaluzje Nowoczesne budownictwo stawia nie tylko na duże okna, ale wręcz całe ściany ze szkła, co jest niezwykle efektowne. Ma to oczywiście także swoje minusy, ponieważ nie każdy odnalazłby się w takim pomieszczeniu. Duży wybór mamy także pod względem wszelkich dekoracji okiennych na zasłonach rozpoczynają, a na żaluzjach kończąc. Możemy zdecydować się na masywne zasłony do ziemi, które wprowadzają bardzo podniosły, elegancki styl. Pasują do dużych pomieszczeń i wnętrz w stylu retro. Powinno się ich unikać z kolei w małych pomieszczeniach, które zostaną dodatkowo zacienione przez zasłony i przytłoczone ? zwłaszcza, gdy wykonane są z grubego materiału. W małych wnętrza warto zdecydować się na lżejsze ozdoby, od kilku lat bardzo popularne są zasłony typu spaghetti składające się jedynie z cieniutkich sznurków. Pełnią one jedynie funkcję wizualną, i dobrze jest zamontować wówczas rolety. Powinny być w tym samym kolorze co zasłony, by tworzyć spójną całość. Coraz więcej osób decyduje się też na wiszące ozdoby stosowane przy oknach lub podwieszane donice z roślinami zwisającymi. Daje to bardzo ciekawy efekt dekoracyjny przy małym nakładzie kosztów.

żaluzje Bardzo efektownie wyglądają też okna zabudowane regałami lub niskie, szerokie parapety, na których można się rozsiąść. By jednak stworzyć taką efektowną aranżację należy mieć odpowiednie warunki. Duży wybór dotyczy także rolet i żaluzji okiennych. U producentów ze Szczecina spotkamy się nie tylko z szerokim wyborem kolorów, ale także modeli. Jednym z bardziej popularnych ostatnio są chociażby plisy. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie umożliwiające dowolne położenie rolety zarówno względem góry, jak i dołu. Dzięki temu można ustawić roletę tak, by zasłaniała jedynie miejsce, w którym promienie słoneczne rażą nas w oczy. W sprzedaży nadal dostępne są tanie żaluzje szczecin, które mimo wszystko nie są tak popularne jak rolety. Mimo, iż żaluzje drewniane nadają ciekawy klimat wnętrzu, to ich utrzymanie w czystości jest na tyle kłopotliwe, że niewiele osób się na nie decyduje.

Rozwiązaniem mogłyby tutaj być żaluzje pionowe, jednak z względu na ich duże rozmiary i ograniczony dostęp do okna stosuje się je głównie w pomieszczeniach biurowych. Dodatkowo są one dosyć masywne i nieco przytłaczają zarówno większe, jak i mniejsze wnętrze.