Przejdź do treści

Remont starego drewnianego domu zanim się zniszczy

remont starego drewnianego domu

Budowanie domu to zadanie dla profesjonalistów, każdy o tym wie. Jak jednak rozpoznać czy ktoś jest profesjonalista czy nie? Niestety, często uczymy się na własnych błędach. Czytamy różnego rodzaju opinie w Internecie, sprawdzamy stronę internetową przedsiębiorcy, patrzymy na jego realizacje budynków, ale i tak czasem podejmujemy błędne decyzje.

Remont starego drewnianego domu może być nieopłacalny

remont starego drewnianego domuJa taką podjęłam, kiedy zdecydowałam się na zatrudnienie ekipy budowlanej do budowy mojego domu. Uznałam, ze remont starego drewnianego domu , który stał na mojej działce jest nieopłacalny i zbyt drogi, a z resztą ten odziedziczony domek był zbyt mały dla mojej rodziny. Uznałam więc, że łatwiej go będzie wyburzyć i postawić tam nowy. Pójdzie szybciej, taniej, łatwiej, a ja się przeprowadzę jeszcze w tym roku. Niestety, jak już pisałam, ekipa budowlana którą zatrudniłam nie była aż tak fachowa jak powinna być. Budynek na pewno miał mocne fundamenty i dobrze się trzymał, ale jednak jego wykusz został zlikwidowany, bo jak mi powiedzieli ,,tak się nie da zbudować domu z drewna?. Gdyby się nie dało to chyba nikt nie zaprojektowałby czegoś takiego, prawda? Czekałam mnie zatem przebudowa domu drewnianego. Przedroży to koszty budowy, ale nie miałam wyjścia. Bez wykusza pokój dzienny będzie za mały, a ja miałam już plan na jego zagospodarowanie. Zatem remont domu drewnianego był dla mnie smutną koniecznością. Tym razem jednak bardziej przyłożyłam się do znalezienia ekipy budowlanej i wszystko poszło jak ma być. Dobrze przynajmniej, ze pochwalili poprzedników, ze wszystko dobrze stoi.

Jak widać remonty domów drewnianych to nie zajęcie dla każdego, więc należy dwa razy się zastanowić zanim podejmie się decyzje. Wtedy mamy pewność, ze wszystko będzie przeprowadzone zgodnie z projektem.