Przejdź do treści

Renowacja centralnego w domu dziadków i przyłącza gazowe

przyłącza gazowe

Jak dobrze wiadomo, większość dziadków ma już stare domu, gdzie ogrzewanie, instalacje elektryczne, podłogi itd. często są bardzo archaiczne i tak też było w przypadku moich dziadków, gdzie.

Łódzkie przyłącza gazowe nie były najlepsze

przyłącza gazowePostanowili jednak, że chcą unowocześnić swój dom. Praca miała obejmować wymianę pieca na coś nowszego, ponieważ stary przestał działać, całej instalacji łącznie z grzejnikami, instalacja elektryczna oraz wymiana podłogi na nowe panele. Początkowo chcieli wynająć do tego firmę, jednak z rodziną zmówiliśmy się, że my z kuzynami im to zrobimy. Każdy z nas znał się na tym lub owym, dlatego centralne ogrzewanie czy choćby ogólne usługi hydrauliczne to nie był problem dla kilku moich kuzynów, ja znalem się na elektryce, dlatego ja postanowiłem, że wykonam instalację, łącznie z całą wymianą panelu bezpieczników na nowoczesne ?esy?. Nie będzie to dla mnie pierwszy raz, dlatego nie powinno być problemu, chociaż są pewne obawy, ponieważ cała instalacja może okazać się do wymiany z racji wcześniej zastosowanych materiałów. Zastanawialiśmy się też, czy przyłącza gazowe-łódź nie byłyby lepsze od pieca na węgiel, ale jednak koszty są znacznie większe niż przy opale węglowym, dlatego odpuściliśmy. Gdyby ten dom stał gdzieś na wsi, nie byłoby problemu, ponieważ tam w sumie tylko piec węglowy wchodzi do gry, ze względu na dostępność paliwa, jednak mając dom na obrzeżach Łodzi sprawa wygląda już całkiem inaczej. Oczywiście również my, musieliśmy spełnić pewne normy przy remoncie starego domu, żeby nie zmienić go za bardzo, ponieważ był już to na tyle stary dom,

Mógłby być powoli zabytkiem, dlatego mocno dbaliśmy o to, żeby nie uszkodzić szczególnie murów, a podłogę ostatecznie po prostu odświeżyliśmy, zamiast całkowicie wymieniać, tak jak to było planowane na początku.