Przejdź do treści

Rodzaje wytrzymałych zlewów

zlew stalowy podwieszany

Wybierając nowy zlew do świeżo wyremontowanej kuchni, warto zwrócić uwagę na szereg jego cech. Pierwsza kwestia to liczba komór, która rzutuje między innymi na ilość zajmowanego przez zlewozmywak miejsca czy wygodę mycia naczyń. Druga sprawa to sposób montażu zlewu wpływający głównie na estetykę kuchni.

Jednokomorowy zlew stalowy

zlew stalowy podwieszanyOstatnią ważną kwestią jest materiał wykonania modelu, ponieważ zlewozmywaki stalowe bardzo różnią się od granitowych, szklanych, marmurowych czy mosiężnych. Dodatkowo warto przywiązywać wagę do sposobu wykończenia zlewu i akcesoriów, w jakie może być on wyposażony. Najbardziej popularnymi zlewozmywakami są modele jednokomorowe lub dwukomorowe. Od ilości przegród zależy między innymi wygoda mycia naczyń czy ich segregacji. Dodatkowa komora, która może posiadać też drugi odpływ, znakomicie sprawdza się także w przypadku czyszczenia owoców. Jednokomorowy wytrzymały zlew stalowy podwieszany świetnie sprawdzi się w przypadku małych rodzin, szczególnie jeśli używają one zmywarki. Fantastycznym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą się zdecydować na ilość przegród, są modele półtorakomorowe. W zlewach tego rodzaju jedna z komór jest mniejsza od drugiej.

zlew stalowy podwieszanyCiekawą propozycją są również zlewozmywaki 2,5-komorowe, zalecane przede wszystkim bardzo dużym rodzinom lub restauracjom czy hotelom. Jak zostało już wspomniane, sposób montażu rzutuje na estetykę. Wytrzymały zlew stalowy podwieszany nie wystaje bowiem powyżej powierzchni blatu, w przeciwieństwie do nakładanych lub wpuszczanych odpowiedników. Dzięki temu jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie, które zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Na estetykę zlewozmywaka wpływa również materiał, z jakiego został on wykonany. Najbardziej cenione są zlewy z kamienia naturalnego – marmuru lub granitu. Godną uwagi propozycją są też modele mosiężne, ponieważ znakomicie pasują one do kuchni w stylu industrialnym lub do bardzo dużych kawalerek, które dzięki fantastycznym zabiegom aranżacyjnym stały się loftem z prawdziwego zdarzenia. Kupno nowego zlewozmywaka nie jest rzeczą łatwą – należy zwrócić uwagę na kształt, ilość komór, rodzaj materiału oraz inne aspekty. Osobom ze zmywarką, a także rodzinom wieloosobowym warto polecić dwukomorowy zlew, w którym będzie można wygodnie segregować naczynia.

Kawalerom z pewnością wystarczy jedna komora, szczególnie jeśli dodatkowo mają oni urządzenie automatyczne, które myje za nich garnki czy sztućce. Na estetykę rzutuje najbardziej rodzaj materiału, a także sposób montażu – najbardziej eleganckie są zlewozmywaki mosiężne, granitowe lub marmurowe.