Przejdź do treści

Siatka przeciw kretom i gryzoniom w ogrodzie

siatka przeciw kretom i gryzoniom

Kiedy pewnego dnia przechodziłam przez garaż, żeby dojść do ogrodu, moją uwagę zwróciła bez wątpienia nowa i dziwna rzecz. Nie miałam pojęcia do czego ma służyć i w ogóle kto ją tam położył. Stwierdziłam, że skoro nie jest mi to potrzebne do niczego to pójdę dalej.

Siatka przeciw kretom i  gryzoniom – dlaczego warto ją stosować?

siatka przeciw kretom i gryzoniomWidziałam, że mój tata robi coś w ogródku warzywnym. Podeszłam do niego i zapytałam co tam robi ciekawego. Odpowiedział bardzo szybko, że usiłuje odstraszyć krety. Ale nie miał nic ze sobą, więc zastanawiałam się jakim sposobem chce to zrobić. Opowiedział mi, że kupił wczoraj odstraszacz kretów, szybko domyśliłam się że to właśnie to jest tą tajemniczą rzeczą w garażu. Już wszystko rozumiałam, a on szybko kazał mi przynieść odstraszacz z garażu. Podobno sąsiad powiedział, że jest to niezwykle skuteczne, a w tym przypadku na pewno praktyczniejsze niż siatka przeciw kretom i  gryzoniom. Przyniosłam tacie odstraszać i dowiedziałam się również, że w drugim ogródku, gdzie zasadziłyśmy z mamą kwiaty, lepsza do zastosowania okazała się pułapka na krety. Pomyślałam, że musi nam grozić jakaś niezła inwazja, skoro tata aż tak się zabezpiecza przed tymi małymi, bądź co bądź słodkimi zwierzątkami. Faktycznie przynosiły duże szody, musiałyśmy jeszcze raz z siostrą przesiać ogródek, inaczej nie mielibyśmy w ogóle warzyw.

Martwiło mnie to, że ciężko jest się ich pozbyć, a planowaliśmy zasianie nowego trawnika na jesień. Na szczęście jest sposób na zabezpieczenie również trawnika, wtedy okazuje się, zastosowana musi zostać właśnie siatka na krety.