Przejdź do treści

Skuteczna metoda ocieplania budynków

  • przez

Przed zastosowaniem pianki poliuretanowej na konstrukcje drewniane, wybrana firma musi sprawdzić poziom wilgotności drewna. Jeśli wilgotność przekracza 12%, nie należy aplikować pianki na taką powierzchnię, tylko trzeba uprzednio ją osuszyć. Firma zajmująca się natryskowym ocieplaniem za pomocą pianki dobierze odpowiedni rodzaj materiału do miejsca, w którym ma zostać użyty. Na rynku dostępna jest pianka otwartokomórkowa stosowana częściej we wnętrzach oraz pianka zamkniętokomórkowa, która ze względu na swoją sztywność i większą trwałość stosowana jest na zewnątrz.

Ocieplanie budynków pianką

Dzięki skutecznej metodzie natryskowego ocieplania pianką poliuretanową można zapewnić ochronę termoizolacyjną fundamentów, posadzek, ścian, poddaszy oraz dachów. Profesjonalne ocieplanie pianką w Łomży zapewnia firma z długoletnią tradycją i ogromnym doświadczeniem w pracy z pianką poliuretanową. Firma dokona dokładnych pomiarów oraz wyceny ocieplania. Pianka musi zostać położona równą warstwą, o grubości kilkunastu centymetrów. W przypadku, kiedy warstwa będzie nierówna, mogą tworzyć się mostki termiczne, zatem tak ważne jest, aby aplikacji nie dokonywać samodzielnie, tylko skorzystać z firmy, która się tym trudni. Pianka poliuretanowa cieszy się taką popularnością, ponieważ tworzy solidną warstwę termoizolacyjną. Materiał ten podczas nakładania znacząco zwiększa swoją objętość, dzięki czemu z łatwością dociera nawet w trudno dostępne miejsca oraz szczeliny.

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa jest sztywniejsza i ma lepsze właściwości termoizolacyjne. Wykorzystuje się ją na zewnątrz budynku, ze względu na jej większą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. We wnętrzach stosowana jest do wzmocnienia ścian, elementów konstrukcyjnych budynku czy też poddaszy oraz stropów. Wybierana jest częściej w miejscach, w których jest większa wilgotność, ze względu na jej lepszą wodoszczelność niż w przypadku piany otwartokomórkowej. Elastyczniejsza pianka otwartokomórkowa wybierana jest często podczas termomodernizacji, ponieważ dzięki swej lekkości nie obciąża przestarzałych konstrukcji budynku. Ten rodzaj piany ma słabsze właściwości termoizolacyjne, lecz lepszą przepuszczalność powietrza, co sprawia, że pianka oddycha. Dzięki swoim właściwościom wygłuszającym stosowana jest częściej przy ocieplaniu ścian wewnątrz budynku.

Wybór rodzaju pianki zależy od rodzaju pomieszczenia, w którym ma zostać użyta. Firma, która zajmuje się ociepleniami, dobierze jej odpowiedni rodzaj. Natryskowe ocieplanie pianką przebiega sprawnie i nie dochodzi przy tym do gromadzenia się odpadów. Trwała warstwa pianki tworzy solidną powłokę termoizolacyjną, na jej powierzchni nie dochodzi do skraplania się wody, przez co nie dochodzi do powstawania pleśni oraz grzybów. W przypadku pomieszczeń o większej wilgotności wybierana zostaje pianka zamkniętokomórkowa.