Przejdź do treści

Solidne meble na zamówienie

meble pokojowe na wymiar

Kiedy przeprowadzamy się do własnego mieszkania i zaczynamy dorosłe życie, zawsze wiąże się to z koniecznością podejmowania dojrzałych decyzji i wprowadzenia zmian. W końcu możemy pozwolić sobie na aranżację wnętrz zgodnie z naszymi upodobaniami, nie musimy opierać się na przykład na decyzjach rodziców.

Meble pokojowe do aranżacji

meble pokojowe na wymiarPo wprowadzeniu się do mieszkania często okazuje się, że należy w nim całkowicie wymienić meble, lub też jest ono nieumeblowane. Jeżeli pomieszczenia nie są zbyt duże, warto odpowiednio rozplanować rozmieszczenie mebli. W sklepach meble są w kilku uniwersalnych rozmiarach, na które trzeba się zdecydować. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie dla pokoi, które są małe. Korzystanie z gotowych zestawów mogłoby zająć całą wolną przestrzeń i człowiek czułby się przytłoczony. Dobrym wyjściem z sytuacji może być zdecydowanie się na meble tworzone na zamówienie. Jeżeli wybierzemy meble pokojowe na wymiar w Poznaniu, będziemy mogli być pewni, że nasze pokój zostanie odpowiednio zaaranżowany. Podczas składania takich zamówień, konieczna jest konsultacja z producentem i podanie mu szczegółów zamówienia. Ważne jest, aby dokładnie podać wymiary szafek, które chcielibyśmy mieć oraz zdecydować się na materiał. Meble na wymiar zazwyczaj wykonuje się z litego drewna, buku, dębiny lub brzozy. Na specjalne życzenie klienta można też wybrać drewno egzotyczne takie jak na przykład indyjskie. Każdy z tych materiałów posiada odpowiednie parametry, kolory i faktury.

meble pokojowe na wymiar

Jeżeli mamy problem z podjęciem decyzji, producent z pewnością pokaże nam katalogi, w których pokazane będą przykładowe projekty, oraz opowie o właściwościach danego drewna. Niektóre z nich bowiem mogą być bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, co przydaje się, gdy mebel będzie intensywnie eksploatowany. Dzięki możliwościom indywidualnych zamówień możemy zrealizować na przykład nasze marzenia z dzieciństwa i poprosić wykonanie stylowej biblioteczki, toaletki, czy też funkcjonalnej szafy, która będzie wyposażona we wszystkie potrzebne nam szufladki i przegródki. W jaki sposób złożyć zamówienie? Przede wszystkim, pierwszą czynnością musi być skontaktowanie się z producentem. Rozmowa pomoże rozwiać wątpliwości i pozwoli nam na poznanie szczegółów. Następnie dostaniemy na przykład poprzez drogę mailową, szkic z uwzględnieniem kilku możliwości wykonania mebli z szacunkową wyceną.

Dostaniemy również próbki kolorów drewna, by móc wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom. Następnie producent przechodzi do realizacji zamówienia, na które niestety trzeba trochę poczekać, ponieważ wykonywanie unikalnych zamówień musi być wykonane precyzyjnie, co do milimetra.