Przejdź do treści

Solidne panele elewacyjne wykonane z materiałów drewnopodobnych

panele elewacyjne drewnopodobne

Naturalne, surowe drewno ponownie powraca do łask. Zjawisko to możemy zaobserwować zwłaszcza na przykładzie prac remontowych, podczas których Polacy coraz chętniej wykorzystują materiały wykonane z całości właśnie z naturalnego drewna. Choć surowiec ten posiada szereg pozytywnych cech, to jednak zasadniczą wadą drewna jest niewątpliwie jego wysoka cena.

Panel o wysokiej trwałości

panele elewacyjne drewnopodobneZa swoistą alternatywę dla naturalnego drewna uznaje się dziś modne panele drewnopodobne, które do złudzenia imitują jego wygląd. Swoistą odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów, dla których atrakcyjny wygląd danego przedmiotu musi iść w parze z przystępną ceną, jest niewątpliwie niezwykle rozpowszechnione aktualnie panele drewnopodobne, który spełniają dwie przytoczone powyżej cechy. Dużą popularnością cieszą się aktualnie zwłaszcza elastyczne, cienkie okładziny dekoracyjne, które można w bardzo szybki i prosty sposób zamontować na ścianie. Co ciekawe produkt ten można z powodzeniem stosować nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Odpowiednio zaimpregnowany, solidny materiał, który pokryty jest warstwą ochronną niwelującą możliwość wystąpienia zarysowań bądź odkształceń świetnie sprawdza się więc również podczas wykańczania elewacji zewnętrznej.

panele elewacyjne drewnopodobneDekoracyjną okładzinę produkuje się m.in. ze spoiw akrylowych oraz kruszyw kwarcowych, które to w połączeniu ze sobą tworzą niezwykle trwały materiał o elastycznym kształcie. Warto również wspomnieć o tym, że tworzywo to odporne jest także na pękanie oraz kruszenie. Wybierając panel elewacyjny drewnopodobny mamy więc pewność, że jego wygląd nie ulegnie zmianie na przestrzeni lat. Materiał ten bardzo łatwo się również montuje, elastyczne panele przykleja się do ścian za pomocą kleju, który należy rozprowadzić dokładnie na całej długości okładziny. Osoby rozważające zakup paneli wykonanych z materiałów drewnopodobnych mogą również wybierać spośród różnych wariantów kolorystycznych produktów. Większość producentów oferuje panele w rozmaitych kolorach takich jak: mahoń, grafit,orzech czy klasyczny, dębowy brąz. Panele drewnopodobne do złudzenia przypominają swym wyglądem tradycyjne drewno, o czym świadczy m.in, to, że posiadają one nierównomierne powierzchnie, na których znajdują się słoje, pęknięcia oraz zrogowacenia charakterystyczne dla surowego drewna.

Powierzchnię paneli warto ponadto zabezpieczyć delikatnym lakierem impregnująco-nabłyszczającym, który nada panelom jeszcze bardziej estetyczny wygląd. Panele należy czyścić za pomocą delikatnie zwilżonej wodą gąbki.