Przejdź do treści

Szybki sposób na ogrodzenie działki

Do niedawna zajmowałam się opisywanie różnych typów ogrodzeń, starając się przedstawić ich zalety i wady, a obecnie sama stanęłam przed dylematem wyboru ogrodzenia.

Ponieważ fundusze nie są z gumy, a temperatura (chociaż ta zima jest wyjątkowo ciepła) w każdej chwili może spaść poniżej zera, wybierałam wśród tańszych typów ogrodzenia. Po paru dniach liczenia, oglądania ofert różnych producentów i długoterminowej prognozy pogody, stanęło na panelach ogrodzeniowych.

Jestem z nich zaskakująco zadowolona, chociaż zawsze marzyłam o murku z czerwonej cegły i kutym ogrodzeniu, pasującym do mojej wizji domu i ogrodu. Zwykłe zielone panele wyjątkowo dobrze komponują się z iglakami i trawnikiem, a po działce nie hasa teraz nic większego od kociaka sąsiadów. Ale nawet on niedługo podrośnie na tyle, że przestanie się mieścić między drucikami.

Ogrodzenie na pewno zostanie ze mną na kilka lat, dlatego na wiosnę planuję posadzić przy nim coś pnącego, żeby częściowo osłonić ogród od strony ulicy i przygotować sobie zaciszny i zacieniony kąt, odpowiedni do wypoczynku.