Przejdź do treści

Tapety ? przegląd oferty

tapeta

Tapeta to produkt, który po latach wraca do łask. Wcześniej została wyparta przez farby, które łatwo się stosuje, szybko można zmienić kolor wnętrza, nie trzeba niczego docinać, ani kleić. Farby dostępne są w różnych kolorach, a jeśli komuś zależało na wzorze w pokoju to mógł zastosować dekoracyjny szablon malarski lub ozdobne listwy ścienne.

Dobrej jakości tapety

tapetaJednak technologia poszła do przodu, zmieniły się materiały, jak i wzornictwo. Tapety już się łatwo nie rwą, nie ma problemów z nakładaniem kleju, czy z ich usuwaniem. Poza tanimi, starymi tapetami papierowymi możemy znaleźć w ofercie dobrych sklepów wnętrzarskich także tapety winylowe, zmywalne, na flizelinie, czy pokryte włóknem szklanym. Takie materiały mają wiele zalet. Przede wszystkim są o wiele bardziej trwałe nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozerwania, ale także na uszkodzenia powstałe pod wpływem promieni słonecznych (utrata koloru), czy wody i wilgoci (odklejanie się tapety, zmywanie się wzoru). Taka tapeta będzie się dobrze trzymać podłoża, jednak będzie łatwa do usunięcia podczas remontu. Nie będzie się rwała płatami, jak tapeta papierowa.

tapetaObecnie tapety można stosować nie tylko w sypialni czy pokoju dziennym, ale także w kuchni i łazience, czyli pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności i temperaturze powietrza. Nawet w takich ekstremalnych warunkach naszym tapetom nic się nie stanie. Co więcej, wszelkie zabrudzenia można szybko usunąć wilgotną szmatką. Tapety się w ten sposób nie uszkodzi, a utrzymanie czystości jest proste. Nowoczesne tapety Warszawa to nie tylko najwyższej jakości materiały, ale także ciekawe wzornictwo. Dostępne są tapety z delikatnymi wzorkami, w jaskrawych kolorach, czy skomplikowanych wzorach. Czasem tapetę stosuje się nie na całej ścianie, ale na jej fragmencie. Można w ten sposób podkreślić miejsce za łóżkiem, zestawem wypoczynkowym, ażurową meblościanką, czy ścianę z kominkiem. Zamiast zwykłej graficznej tapety możemy także wybrać fototapetę, czyli tapetę ze zdjęciem. Są one w wersji gotowej, można także użyć własnego zdjęcia, na przykład z wakacji.

To wyrazisty akcent w każdym wnętrzu, a możliwość dopasowania fotografii (własnej lub gotowe, np. poprzez przycięcie) sprawia, że nikt inny nie będzie miał takiej tapety jak my. Istnieją także tapety tekstylne, pokrywane lnem czy jedwabiem. Poza wzorem mają również przyjemną w dotyku teksturę. Taka tapeta jest matowa, jednak elegancka, nawiązująca tradycją do okładania tkaninami najwystawniejszych królewskich komnat.