Przejdź do treści

Czy tapety zmywalne tylko na ściany?

Tapety zmywalne

Tapety są kojarzone głównie z zastosowaniem ich na ścianach w różnych pomieszczeniach. Owszem, tapety ścienne, jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone na ściany, ale nowoczesne aranżacje wnętrz dają nam dużo więcej możliwości. Otóż tapety można stosować na meblach. Jest to niezwykle kreatywne rozwiązanie, a efekty robią wrażenie.

Tapety zmywalne z bajkowymi wzorami

Tapety zmywalnePrzyjrzyjmy się kilka przykładom. Tapety ścienne mogą być wykorzystywane na meble w sypialni. Oklejone może być łóżko, drzwi, szafy oraz komody. Oczywiście oklejamy tylko powierzchnie płaski. Kolor ścian powinien być dopasowany do wzorów tapet. Przykładowo mamy ściany w kolorze liliowym. W takim przypadku warto jest zainwestować w tapetę zmywalną w kolorze fioletowo-białym. Można nią okleić skrzydła od szafy oraz drzwi. Wygląda to naprawdę ciekawi. Kolejnym przykładem może być biały pokój. Taki pokój jest monotonny, więc warto je urozmaicić tapetami, aczkolwiek cena takiej tapety nie jest niska. Wbudowane we wnękę szafy można okleić czerwoną tapetą samoprzylepna z delikatnymi czarno-białymi elementami. Podobnie można zrobić z drewnianymi elementami łóżka oraz z komodą. Resztę elementów pozostawiamy w bieli, aby zapanowała harmonia. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że eleganckie tapety mają wysoką cenę. Mimo to warto jest kupić kilka metrów ciekawych wzorów, które będą pasowały do sypialni. Przejdźmy teraz do pokoju dziecka, który powinien być wesoły. Istnieje kilka rewelacyjnych pomysłów na oklejanie szafek. Jeżeli szafka jest żółta, to warto jest kupić tapetę z białym tłem i czarnymi lub czerwonymi kropkami. Naklejamy ją na skrzydła zostawiając kilkucentymetrową odległość od krawędzi. W ten sposób szafa będzie wyglądała bardzo naturalnie. Można kupić również tanie tapety zmywalne, które mają bajkowe wzory i nakleić je na szuflady od komody. Zalecane są jasne i pastelowe kolory na białe meble. Można także zastosować ciekawe triki na ścianach. Warto jest pomalować pokój na biało. Na jednej ze ścian nałożyć dobrą tapetę z ciekawym wzorem na białym tle. Tę samą tapetę z tym samym wzorem można okleić szafki. W niektórych sklepach można otrzymać także rolety w takim samym wzorze. Taka aranżacja jest bardzo ładna.

Warto zainwestować w drobniejsze elementy, które będą pasowały do koloru tapety. Jeżeli chodzi o pokój dziecka, to w grę wchodzi tylko i wyłącznie tapeta zmywalna, która jest zbudowana z naturalnych, nie powodujących alergii włókien. Na końcu można jeszcze wspomnieć o bardzo ciekawym pomyśle na projektowanie półek. Otóż jeżeli mamy skrawki różnych tapet, to poszczególne półki można nimi okleić. Ważne jest to, aby zakleić tylko jedną stronę półek w części pionowej. Wtedy efekt jest fantastyczny. Spodoba się ona zarówno dorosłym, jak i dzieciom.