Przejdź do treści

Transport oraz stal zbrojeniowa Warszawa

stal zbrojeniowa Warszawa

Podczas budowy wielu obiektów budowlanych potrzebne jest wykonanie zbrojenia, które następnie zostanie zalane betonem. Zbrojenie w betonie wykonuje się, aby zwiększyć jego wytrzymałość oraz trwałość.

Stal zbrojeniowa Warszawa była transportowana

stal zbrojeniowa WarszawaDobór odpowiedniej ilości prętów, rozstaw strzemion, średnice prętów, jak i grubość otuliny wykonywanego zbrojenia dokonuje się na podstawie obliczeń wytrzymałościowych oraz statycznych. Jednak jeśli chcemy wykonywać zbrojenie potrzebne są nam między innymi pręty żebrowane, a więc jakoś te elementy muszą dotrzeć na teren budowy. Dlatego tak ważny jest transport. Stal zbrojeniową, jak i inne wyroby hutnicze na teren budowy transportuje się przy pomocy ciężarówek z naczepami. W Mazowieckim, a konkretnie w Warszawie taka stal zbrojeniowa Warszawa jest transportowana przy pomocy samochodów z wbudowanym HDS. Jest to specjalne ramie hydrauliczne, które pomocne jest podczas załadunków oraz rozładunków transportowanego towaru. Podczas transportu prętów żebrowanych również takie samochody są bardzo korzystną opcją. Po przyjechaniu na budowę nie ma kłopoty z szukaniem robotników, którzy by chcieli te wyroby hutnicze rozładowywać, a czasem jeśli prętów jest potrzebna duża ilość na budowie, to takie rozładowywanie jest naprawdę ciężką sprawą. Podczas transportowania stali zbrojeniowej należy pamiętać o jej odpowiednim ułożeniu na pace samochodu. Także bardzo ważnym aspektem jest zabezpieczenie transportowanych materiałów przed przemieszaniem się, co może być niebezpieczne dla kierowcy oraz dla uczestników ruchu drogowego, a także dla przechodniów.

Jeśli jakikolwiek element wystaje poza samochód powinien on zostać oznakowany w sposób widoczny. Stal zbrojeniowa jest bardzo ważnym elementem na każdej budowie. To właśnie z tego elementu wykonuje się zbrojenia, które znajduje się w elementach żelbetowych.