Przejdź do treści

Usługi o których nie wiesz, a możesz potrzebować

hydraulik

W domu zawsze coś z biegiem czasu ulega uszkodzeniu bądź wyeksploatowaniu, czasem natomiast coś przestaje działać w skutek złego użytkowania. Jeśli nie umiemy samodzielnie tego naprawić konieczne będzie skorzystanie z usług osób zajmujących się naprawami i konserwacjami.

Ślusarz, hydraulik, elektryk – usługi fachowców

hydraulikJedną z takich osób jest na pewno ślusarz. O pomoc powinniśmy go poprosić w przypadku gdy nasze drzwi czy okna nie działają sprawnie, zacinają się, skrzypią. W ramach swoich usług ślusarz może wyregulować okna i drzwi bądź nasmarować ich mechanizmy ruchome by poruszały się bezdźwięcznie i płynnie. Również w przypadku gdy mamy problem np. z zamkiem w drzwiach ślusarz może udzielić nam pomocy poprzez jego wymianę, a w przypadku zgubienia czy zatrzaśnięcia w środku kluczy, otworzy nam drzwi. Nawet w przypadku awarii sprzętu gospodarstwa domowego jak mikser, pralka itp. zamiast jechać ze sprzętem do serwisu możemy wezwać ślusarza. Innym specjalistą, który dokona napraw w naszym domu jest hydraulik. Pomaga on z we wszelkich problemach związanych z instalacją wodociągową, kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. W związku z czym po hydraulika powinniśmy zadzwonić w przypadku gdy mamy problem z rurami, cieknącym kranem, zepsutą spłuczką, gdy chcemy wymienić syfon w umywalce czy uszczelki w kranie.

hydraulikZ pewnością również brak bieżącej bądź ciepłej wody w kranie może być powodem do wezwania hydraulika. Oczywiście dokona on również montażu armatury i ceramiki sanitarnej. Natomiast podczas budowy domu jego pomoc będzie nieoceniona podczas wykonywania instalacji i montażu sieci kanalizacyjnej i wodnej, a także ogrzewania centralnego zasilanego wodą, dlatego także w przypadku problemów z kaloryferami w domu, często o pomoc prosi się hydraulika. Poza tym zajmuje się on również modernizacją sieci instalacji wodnych i kanalizacyjnych już istniejących, które obejmują układanie, spawanie, uszczelnianie rur oraz montaż specjalistycznych urządzeń do pomiaru np. ciśnienia, ilości przepływu wody czy też filtrów wody zakładanych w kuchni w celu jej uzdatnienia do picia. Zatem dokonując remontu w łazience czy też kuchni, gdy w planach mamy zmiany w instalacji, z pewnością ich dokonanie powinniśmy pozostawić hydraulikowi.

Podobnie sprawa wygląda z instalacją elektryczną. Na tym polu specjalistą jest elektryk zajmujący się drobnymi pracami jak montaż, wymiana i naprawa gniazdek elektrycznych, wykonanie podłączenia oświetlenia bądź płyty elektrycznej czy też bardziej skomplikowanymi zadaniami jak wymiana i montaż kabli elektrycznych, bezpieczników itd.