Przejdź do treści

Jakie usługi świadczy architekt wnętrz?

architekt wnętrz

Ciekawie zaprojektowane, modne i wygodne wnętrze mieszkalne to niewątpliwie marzenie wielu z nas, jednak zaskakująco często trudno jest to marzenie spełnić. Na przeszkodzie mogą stanąć brak czasu, pomysłowości, pieniędzy, czy nawet brak wiary w to, że dom przeciętnego Kowalskiego nie musi się wcale znacznie różnić od wnętrza z ostatnich katalogów meblowych.

Architekt wnętrz i wygląd domu

architekt wnętrz Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z pomocy osoby, która w tym temacie posiada spore rozeznanie, jest na bieżąco z wnętrzarskimi trendami, a także posiada odpowiednie poczucie estetyki i spore pokłady kreatywności. Krótko mówiąc, przydać się może zawodowy architekt wnętrz. Architekt wnętrz jest w stanie przygotować projekt wyglądu, wyposażenia dowolnego domu albo mieszkania. Konieczne może być na przykład usunięcie lub przesunięcie ścian działowych, aby uzyskać odpowiedni efekt przestronnego, jasnego wnętrza. Poza zmianami w układzie pomieszczeń, architekt zajmie się takimi kwestiami jak projekt kolorystyki wnętrza, mebli, sprzęt AGD, wybór tapet, zasłon, firan i dywanów, wizualizacja wnętrza. Na szczegółowych, bardzo drobiazgowych projektach można znaleźć informacje o np. rozmieszczeniu elektryki i punktów wodnych, grubości nowych ścianek działowych i wiele innych. Architekci wskazują także, gdzie można kupić odpowiednie materiały i przedmioty domowe, doradzają wybór dekoracji wnętrz, a także mogą zająć się nadzorem autorskim.

architekt wnętrz Dzięki temu ekipa wykonawcza nie będzie miała najmniejszych trudności z wykonaniem wnętrza według założonego planu, a całość prac będzie się toczyć o wiele szybciej. Niektórzy architekci współpracują z ekipami remontowo-budowlanymi, dlatego ich klienci nie mają trudności ze znalezieniem dobrych wykonawców, którzy zrealizują przygotowany projekt co do najmniejszych szczegółów, a w razie nieprzewidzianych trudności, wymagających wprowadzenia zmian i poprawek, będzie to o wiele łatwiejsze do zrealizowania. Poza kompleksowymi projektami i nadzorem autorskim architekci wnętrz często świadczą też takie usługi jak home staging i pomagają w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży. Dzięki często niewielkim zmianom aranżacyjnym, zmianie układu mebli, dołożeniu dekoracji czy też przemalowaniu ścian można osiągnąć bardzo dobry efekt przy niewielkim nakładzie środków.

Chociaż zmian tak naprawdę jest niedużo, to samo wnętrze prezentuje się o wiele korzystniej, jest bardziej eleganckie, modne i zachęcające, a to od razu podnosi jego cenę i przyciąga większą ilość zainteresowanych osób. Warto więc z takiej usługi korzystać.