Przejdź do treści

Wybór drzwi wewnętrznych do domu

Wybór drzwi wewnętrznych do domu zazwyczaj nie zabiera dużo czasu. Dzieje się tak dlatego, że tak naprawdę przywiązujemy do stolarki otworowej małą wagę. Traktujemy drzwi jako element użytkowy i bardzo rzadko zwracamy uwagę na jego walory estetyczny. Tymczasem jest to błąd, ponieważ takie drzwi wewnętrzne mogą być nie tylko funkcjonalne, ale mogą stanowić równocześnie dekorację pomieszczenia, jeżeli będą dopasowane do jego stylu.

Stylowe drzwi wewnętrzne z drewna

klasyczne drzwi wewnętrzne drewniane - warmińsko mazurskieZatem wyborowi drzwi wewnętrznych powinniśmy poświęcić sporo uwagi. Najczęściej polecane są drzwi drewniane, ponieważ one dzięki swojemu ponadczasowemu wyglądowi mogą idealnie dopasować się do każdego wnętrza. Będą prezentowały się dobrze zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i tym bardziej nowoczesnym. Jeśli interesują nas takie ponadczasowe klasyczne drzwi wewnętrzne drewniane – warmińsko mazurskie to jedno z województw, w którym producenci oferują szeroki wybór tego typu wyrobów. Bez wątpienia znajdziemy w ich ofercie coś dla siebie. Zatem wiemy już, że chcemy zakupić drzwi drewniane. Co dalej? Musimy zastanowić się nad tym, czy mają być przesuwne czy może rozwierane. Drzwi rozwierane są o wiele łatwiejsze w montażu, dlatego to na nie decyduje się najwięcej osób. Jednakże w niektórych przypadkach o wiele lepiej sprawdzają się drzwi przesuwne, ponieważ dzięki nim nie tracimy przestrzeni w pomieszczeniu.

klasyczne drzwi wewnętrzne drewniane - warmińsko mazurskieSkrzydło drzwiowe potrzebuje zawsze miejsca do otwierania się i zamykania – w przypadku drzwi przesuwnych nie musimy martwić się tą kwestią. Dlatego jeżeli na przykład mamy małą sypialnię czy salon, o wiele lepiej jest zamontować drewniane drzwi przesuwne, które polecają warmińsko-mazurscy producenci dla oszczędzenia przestrzeni w pomieszczeniu. Skrzydło takich drzwi można przesuwać na bok tak, aby schowało się w kasecie lub po prostu przylegało do ściany. Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić, jest to, czy drzwi drewniane powinny być całkowicie pełne czy może powinny posiadać przeszklenia. W przypadku chęci uzyskania wysokiego poziomu izolacji termicznej i akustycznej, wybierzmy drzwi pełne. W innych sytuacjach można postawić na drewniane drzwi przeszklone, zwłaszcza jeżeli zależy nam na uzyskaniu dodatkowych walorów wizualnych.

Przeszklone drzwi dostarczą dodatkowego światła do pomieszczenia, a przy tym optycznie powiększą przestrzeń. W ten sposób uzyskamy wrażenie przytulności. Jak widać, przy wyborze drzwi istotnych jest kilka kwestii – po zastanowieniu się nad nimi z pewnością uda nam się zakupić takie drzwi, które spełnią wszystkie nasze wymagania.