Przejdź do treści

Zakład budowlany i ciekawa oferta pracy

Firma budowlana

Od wielu lat pracuje jako pracownik budowlany w pewnym zakładzie budowlanym koło Grudziądza. Jest to bardzo duże i dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, które zatrudnia setki pracowników w całym kraju. Zawsze bardzo szanowałem sobie możliwość zatrudnienia w takim miejscu. Pomimo bowiem, że była to bardzo ciężka praca to godziwie płatna i w miarę ciekawa.

Oferty pracy w firmach budowlanych

Firma budowlanaNigdy więc nie narzekałem na to, że się meczę i wykonywałem swoją pracę jak najlepiej. Problem pojawił się jednak kiedy urodziło mi się drugie dziecko. Wtedy bowiem moja żona musiała przestać pracować, a moja pensja była zbyt niska aby nas wszystkich utrzymać. Poszedłem więc do swojego szefa aby przedstawić mu całą sytuacje i poprosić o podwyżkę. Oczywiście wiedziałem, że są na to niezwykle małe szanse, ale i tak zasmuciło mnie kiedy mi odmówił. Powiedział bowiem, że gdyby mi ją dał to zaraz cała firma budowlana się zleciała i prosiłaby o to samo. Ucieszyłem się jednak jak zaproponował mi, żebym zmienił stanowisko na lepiej płatne. Pracownicy, którzy wykonują usługi budowlane zarabiają bowiem o wiele lepsze pieniądze, niż ci normalni. Oczywiście początkowo obawiałem się, podjęcia tego zadania, jednak sytuacja w której się znalazłem zmusiła mnie do tego. Już kilka dni później zakład budowlany Grudziądz wysłał mnie do Torunia gdzie miałem przejść odpowiednie szkolenia. Nie wiedziałem tylko czy jestem bardziej podekscytowany czy przestraszony. Słyszałem bowiem wiele opowieści o tym jak ktoś spadał na budowie z wysokości i nie chciałem stać się jednym z tych ludzi.

Na miejscu jednak bardzo szybko mnie uspokoili i powiedzieli, że nie mam się czym przejmować. W tej firmie jeszcze nikt nie zginął, ponieważ wszyscy odpowiednio się do takiej pracy zabezpieczają.