Przejdź do treści

Zalety drewnianych drzwi i okien

producent okien i drzwi drewnianych

Wiele osób budując swój dom zastanawia się nad kwestią, jakie drzwi oraz okna będą najlepszym wyborem. Na rynku dostępne jest kilka rodzai. Wśród drzwi znajdziemy zarówno te wykonane z metalu, z PCV oraz drewna. Podobnie jest w przypadku okien. Jeśli chodzi o drzwi, wśród Polaków najczęściej wybierane są te z drewna. Nie powinno to dziwić. Warto w tym miejscu przypomnieć, że drzwi zewnętrzne różnią się w znacznym stopniu funkcją od tych wewnętrznych.

Zalety drewnianej stolarki otworowej

producent okien i drzwi drewnianych Te pierwsze powinny wyróżniać się takimi cechami, które nie są aż tak konieczne w przypadku drzwi typowo do wnętrz. W Polsce zdecydowanie największą popularnością cieszą się drzwi drewniane. Trzeba jednak pamiętać, że nie są aż tak trwałe jak na przykład drzwi metalowe, ze względu na swoje właściwości nie są aż tak odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niegodności te w pełni rekompensuje mnóstwo zalet drzwi drewnianych, wśród których można wymienić termoizolacyjność, estetykę oraz nie mają tendencji do zmieniania swoich wymiarów. Podobnie jest w przypadku okien drewnianych, które także posiadają mnóstwo plusów. Jako pierwszy można wymienić ich trwałość – odpowiednio konserwowane okna będą pełnić swoją funkcję jeszcze przez następne kilkadziesiąt lat.

producent okien i drzwi drewnianychW przypadku ewentualnych zniszczeń czy wad okna drewniane można odnowić, czego nie zrobimy w przypadku tych wykonanych z PCV. Kolejną zaletą jest ich stabilność, w przeciwieństwie do plastikowych, mogą występować w większych rozmiarach. Wiele osób decyduje się na okna oraz drzwi drewniane ze względu na ich dobrą izolację. Drewno jest niezwykle ciepłym materiałem, które nie przepuszcza zimna oraz wiatru do środka. Każdy większy producent okien i drzwi drewnianych zdaje sobie sprawę, że duża część klientów wybiera je ze względu na wygląd. Ma to szczególne znaczenie w przypadku drzwi wejściowych, gdzie estetyk odgrywa kluczową rolę, jest wizytówką domu. Drewniana stolarka bardzo często decyduje o wyglądzie zewnętrznym całego domu, dzięki niej sprawia wrażenie bardziej przytulnego oraz bliskiego naturze.

Niezależnie jaki model drzwi lub okien wybierzemy, powinnyśmy mieć na uwadze przede wszystkim ich jakość. Na rynku dostępne są produkty, które jedynie imitują drewno, tak naprawdę nie mają z nimi za wiele wspólnego. Dlatego najbezpieczniej jest kupować je od sprawdzonych producentów. O jakości użytych materiałów oraz technice świadczą przede wszystkim certyfikaty oraz atesty, jakie możemy znaleźć na tych produktach. Jeżeli będą wysokiej jakości, mamy pewność, że pozostaną z nami na dłużej.