Przejdź do treści

Zalety rekuperacji w nowoczesnym budownictwie

rekuperacja

Nowoczesne budownictwo wykorzystuje tylko wydajne, sprawdzone rozwiązania, które zdecydowanie poprawiają komfort w mieszkaniu. Jednym z takich rozwiązań jest na przykład system rekuperacji, którego dodatkową zaletą jest to, że może być montowany nie tylko w nowych budynkach, ale istnieje także możliwość przeprowadzenia modernizacji istniejącego systemu wentylacji.

Dlaczego warto wybrać rekuperację?

rekuperacjaWiele osób zastanawia się, co takiego jest w rekuperacji, że jest ostatnio coraz częściej wybierana – producenci mówią tu przede wszystkim o energooszczędności. Prawidłowo zainstalowany system rekuperacyjny pozwala nam zdecydowanie ograniczyć koszty eksploatacji mieszkania – ponieważ dzięki rekuperacji odzysk ciepła w domu jest o wiele większy. Dodatkową zaletą jest prosty i szybki montaż – należy jedynie zainstalować kanały elastyczne, które wykonano z sztucznego tworzywa odznaczającego się wytrzymałością i trwałością. Zazwyczaj podczas całego okresu mieszkania w budynku nie ma potrzeby wymiany przewodów na nowe. Dodatkowo mogą być one montowane nie tylko w ścianach czy sufitach, ale także w podłogach. W ten sposób możemy stworzyć skuteczny system przewodów, które są całkowicie ukryte przed ludzkim okiem i w żaden sposób nie wpływają na wizualny odbiór pomieszczenia. Po montażu przewodów oraz centrali rekuperacyjnej, należy podłączyć moduł komunikacyjny, który służy do sterowania urządzeniem.

rekuperacjaI już system rekuperacji jest gotowy do użycia. Osoby, które decydują się na rekuperację, już w krótkim czasie zauważają o wiele lepsze samopoczucie – zwłaszcza alergicy. To dlatego, że systemy rekuperacji dzięki odpowiedniemu przepływowi powietrza zapobiegają przed powstaniem wilgoci oraz szkodliwej pleśni na ścianach. Ponadto bez konieczności otwierania okien zapewniamy sobie optymalną temperaturę w domu – ma to znaczenie zwłaszcza zimą, kiedy nie chcemy wpuszczać mroźnego powietrza z zewnątrz i niepotrzebnie wyziębiać pomieszczeń. Rekuperacja w opolskim pozwoli na cyrkulację powietrza, ale nie ochładzanie wnętrz. Jeżeli do naszego systemu rekuperacji dodamy nagrzewnicę geotermalną, ochronimy wymiennik ciepła przed zamarznięciem. Z kolei latem, będziemy mogli liczyć na zimniejsze powietrze, co zdecydowanie wpłynie na nasz komfort.

Rozwiązań jest jednak o wiele więcej – można zdecydować się na przykład na elektryczną nagrzewnicę wstępną, która charakteryzuje się minimalnym zużyciem energii. Z pewnością specjaliści pracujący w sklepach z systemami rekuperacji, dobiorą urządzenie, które doskonale spełni nasze potrzeby – zarówno pod względem wentylacji pomieszczeń, jak i kosztów zakupu.