Przejdź do treści

Zastosowanie listw przypodłogowych

Budowa domu, czy remont mieszkania nie jest łatwy. Wiele osób na samym początku skupia się na położeniu podłóg i dokładnym ich zabezpieczeniu. Oczywiście wiele zależy od materiału, który się zastosuje. Jednak zawsze pozostaje jedno miejsce, które trzeba starannie wykończyć. Jest to łączenie ściany z wylewką. Zazwyczaj robi się to za pomocą listw przypodłogowych. Bez problemu można zamontować je samodzielnie, wystarczy tylko posiadać odpowiednie narzędzia. Można użyć do tego zarówno wkrętów, jak i specjalnego kleju, czy też taśmy. Wszystko zależy od typu produktu. Jednak najważniejsze jest to w czym pomagają listwy. Z ich pomocą bez problemu zamaskuje się szczelinę dylatacyjną.

Białe listwy – zalety

Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na jego grubość, ponieważ musi on zakryć wszystko. Co więcej, produkty te chronią również ściany przed zanieczyszczeniami, a także przed uszkodzeniami. Ponadto dodatkowo je ozdobią, jeśli tylko będą pasować do klimatu danego pomieszczenia. W tym wypadku trzeba również zadbać o to, by były odpowiednio wysokie. Obecnie bardzo popularne są białe listwy przypodłogowe, które sprawdzą się w wielu domach. Można montować je zarówno w kuchni, jak i w salonie, czy w sypialni. Dostępne są w wielu rodzajach, jednak najczęściej są one nieco wyższe niż pozostałe standardowe produkty. Dzięki temu nie tylko zdobią ściany, ale również bezpiecznie można myć podłogę skupiając się usunięciu zanieczyszczeń, a nie na tym, czy coś się przy tym pobrudzi.

Zazwyczaj montuje się je za pomocą specjalnego kleju lub taśmy. Co więcej, w sklepach branżowych można zaleźć również modele, które są przystosowane do rozprowadzenia kabli po całym pomieszczeniu. W ten sposób można uniknąć stosowania przedłużaczy, a przede wszystkim plątania się wszystkich przewodów w jednym miejscu, co nie jest bezpieczne. Niektóre modele mają w swoim zestawie specjalne złączniki, dzięki którym dodatkowo można montować tzw. multiboxy, czyli gniazdka elektryczne, a także telefoniczne. Jest to również praktyczne rozwiązanie, jeśli nie chce się puszczać przewodów w ścianie, czy też jej rozkuwać tylko po to, by to zrobić.

Oczywiście listwy przypodłogowe muszą być dostosowane do podłogi. Chodzi głównie o dobranie ich pod względem materiału. W ten sposób nie tylko będą się dobrze prezentować, ale również sprawdzą się przez wiele lat. Nic nie stoi na przeszkodzie, by złożyć zamówienie w firmie, która je wykonuje. W ten sposób będzie można zrealizować swój własny projekt i cieszyć się produktami, które dostosowane są do pomieszczeń w odpowiedni sposób i nie trzeba się martwić, czy po kilku miesiącach zaczną się niszczyć.