Przejdź do treści

Zastosowanie siatki cięto ciągnionych

siatka cięto ciągniona

Obecnie przemysł metalurgiczny bardzo się rozwiną i na rynku można spotkać wiele produktów wykonywanych z materiału jakim jest stal. Jest to wytrzymały, trwały jak i solidny materiał, do tego świetnie się prezentuje.

Siatka cięto ciągniona jako osłona

siatka cięto ciągnionaJeśli chodzi o produkty, które powstają właśnie z tego materiału, to do nich można zaliczyć siatki druciane, w tym siatki ogrodzeniowe. Innym produktem metalowym bardzo popularnym na rynku jest siatka cięto ciągniona, czy blacha perforowana. Jeśli chodzi o zastosowanie produktu jakim jest blacha perforowana czarna, czy podobnego, jakimi są siatki cięto ciągnione jest wiele. Często wykorzystuje się to, że perforacja blachy powoduje piękne zdobienia blachy, dlatego taka blacha perforowana czarna lub też w innym kolorze nadaje się do celów estetycznych. Do tego takie blachy, podobnie jak siatka cięto ciągniona może pełnić wolę antypoślizgową czy dźwiękochłonną. Doskonale te produkty obniżają poziom hałasu. Siatki druciane tak jak wymienione wcześniej produkty również pełnią funkcje filtracyjne. Blachy perforowane wykorzystuje się także w przemyśle meblarskim. Także takie blachy, jak tym podobne materiały budowlane wykorzystuje się jak balustrady na trasach, balkonach czy klatkach schodowych. A także jako balustrady schodowe w prywatnych domach jednorodzinnych.

siatka cięto ciągnionaInnym rodzaje zastosowań tych materiałów jest montaż sufitów podwieszanych czy przesłon. Niektóre firmy także z blach wykonują ścianki działowe, które na pewno prezentują się bardzo nowocześnie. Dzięki temu, że te materiały charakteryzują się dźwiękoszczelnością, często wykorzystuje się je do budowy ekranów dźwiękochłonnych. Dzięki temu, że są one bardzo trwałe jak i odporne na zniszczenia to często stosuje się blach perforowane czy siatki cięto ciągnione jako sortowniki, filtry paliwowe, filtry ochronne a także jako zabudowy grzejników. Przez to, że siatki druciane czy blachy z perforacjami mają oczka, które umożliwiają cyrkulacje powietrza wykorzystuje się je na przykład w urządzeniach grzewczych czy wentylacyjnych. Tania siatka cięto ciągniona to także doskonałą osłona wielu maszyn w rolnictwie jak i przemyśle. Poza tym bardzo często wykorzystuje się je we wzornictwie do wykonywania między innymi elementów przestrzenni miejskiej, jak na przykład kosze na śmieci czy ławki.

Jak widać materiały jakimi są siatki cięto ciągnione, blachy perforowane czy siatki druciane mają wiele zastosowań między innymi w przemyśle, budownictwie, czy wzornictwie. Także sprawdzają się doskonale podczas urządzania czy dekoracji wnętrz.