Przejdź do treści

Zielone dachy w Tarczynie

dachy

W mieście Tarczyn można się zachwycić pięknymi dachami. Niby nie jest to element domu, który jest jakiś najbardziej efektowny, ale w sumie może się taki stać, jeśli komuś na tym zależy i posiada odpowiednie do tego celu fundusze.

Dachy wyglądają korzystnie

dachyW mieście Tarczyn jest właśnie bardzo wiele inspirujących projektów. Szczególnie efektowne są te zielone. Dachy nie muszą być bowiem wykonane z typowych materiałów, ale mogą posiadać na sobie bardzo ładną roślinność. Zielone dachy posiadają na pewno bardzo korzystny wygląd, jednak poza tym mają też zastosowania praktyczne. W dobie dbania o środowisko ludzie powinni się nimi szczególnie zainteresować. Jak wiadomo, rośliny produkują tlen, a z kolei pochłaniają dwutlenek węgla, którego w miastach jest aż nadto. Stworzenie więc dodatkowych terenów zielonych na dachach na pewno podziała na korzyść całego otoczenia. Będzie więcej powietrza do oddychania. Dachy takie cieszą oko, a do tego zatrzymują na sobie część zanieczyszczeń. Odciążają też systemy kanalizacyjne przez to, że część wody jest przez nie zatrzymywana. To może też powodować, że powietrze stanie się bardziej nawilżone, co na pewno nie jest bez korzyści dla człowieka. W mieście tarczyn takie dachy są nowością. W ogóle w Polsce nie jest to jeszcze rozwiązanie powszechne. Mogliśmy je wcześniej podziwiać jedynie w amerykańskich filmach.

Dziś coraz więcej ludzi jest nimi zainteresowanych i słusznie, bo dają naprawdę wiele korzyści nie tylko tym, którzy je posiadają, ale całemu otoczeniu. Warto o tym pomyśleć.

Źródło artykułu: Dachlacz-Tarczyn